محصولات ضدچروک و ضدپیری: چه زمانی برای شروع محصولات ضد چروک و ضدپیری پوست مناسب است؟

پیری پوست روندی است که با افزایش سن برای همه اتفاق میفتد. اما همه ی ما می دانیم که این روند و پروسه برای همه یکسان نیست. سن یک عدد است، اما پوست ما می تواند سنی کمتر و یا بیشتر را نشان دهد. امروزه مراقبت از پوست صورت بسیار مهم و حائز اهمیت است. خصوصا خانم ها اهمیت زیادی برای آن قاعل هستند. محصولات متفاوت جلوگیری کننده و ضد چین و چروک در بازار وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. اما سوالی که بسیار پرسیده می شود این است که از چه سنی باید از محصولات ضدچروک و ضدپیری پوست استفاده کرد؟

از چه سنی استفاده از محصولات ضدچروک و ضدپیری را شروع کنیم؟

آیا سن بخصوصی برای شروع محصولات ضد پیری و جوانساز پوست وجود دارد؟

روند پیری پوست می تواند در هر فردی متفاوت باشد. زیرا پیری پوست به عوامل متعددی بستگی دارد. عواملی مثل ژنتیک، سبک زندگی، رنگ پوستی، نوع پوستی و … که می توانند روند پیری پوست را در هر فردی سریع تر و یا کند تر کند. بنابراین به طور قطعی نمیتوان عدد و سن مشخصی برای استفاده از محصولات ضدچروک و ضدپیری پوست تعیین کرد.

شاید کمی عجیب به نظر برسد. اما اگر بخواهیم در مورد زمان شروع فرآیند پیری پوست صحبت کنیم، شاید بتوان این زمان را دقیقا به بعد از تولد نسبت داد! اشعه ی UV آفتاب یکی از عامل های مهم در پیری و چروک پوست می باشد. پوست ما از بدو تولد در معرض آفتاب قرار دارد. در نتیجه استفاده از ضدآفتاب های مناسب از سنین پائین تر برای محافظت از پوست در برابر آفتاب و اشعه های مضر آن، باعث می شود که پوست با توجه به سن، بهترین ظاهر و حالت خود را داشته باشد.

روند پیری پوست در سن های 20 تا 5 سالگی

اکثر افراد در دهه ی 20 سالگی خود متوجه ی نشانه هایی از پیری پوست می شوند. که شاید بهترین زمان برای شروع استفاده از محصولاتی برای جلوگیری از چین و چروک، 20 سالگی باشد. پیشنهاد ما این است که بعد از 20 سالگی، آنتی اکسیدان ها و ویتامین سی را به روتین پوستی خود اضافه کنید. استفاده از آنتی اکسیدان و ویتامین سی کمک می کند که آثار آسیب های پوستی از آفتاب، استرس، آلودگی ها و دیگر عوامل پیری پوست کاهش یافته و پوست را به خوبی ترمیم کند.

سرم ویتامین سی بالانس دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده که از پوست در برابر آسیب های اشعه آفتاب محافظت می کند. روشن کننده پوست است و در کاهش تیرگی ها و لکه های پوستی، حتی لکه های ناشی از افزایش سن بسیار موثر است. و همچنین به تولید کلاژن پوست کمک می کند.

با افزایش سن، میزان کلاژن و هیالورونیک طبیعی پوست کاهش می یابد. درنتیجه پوست کشسانی خود را از دست می دهد و دهیدراته و خشک می شود. در نتیجه بعد از 30 سالگی، اولین آثار چروک و پیری در پوست ظاهر می شوند. بنابراین توصیه می شود که بعد از 30 سالگی از محصولات تخصصی ضد چروک و ضدچروک های قوی تری استفاده شود.

آیا برخی از انواع پوست ها مستعد پیری زودرس هستند؟

در مورد پیری زودرس پوست، می توان گفت که ژنتیک و ارث مهم ترین نقش را ایفا می کند. اما به طور کلی افراد دارای پوست روشن، بیشتر از بقیه انواع پوست ها در معرض آسیب ها قرار دارند. پوست های روشن تر، همانطور که در معرض آفتاب سریع تر می سوزند، در مورد فرآیند پیری پوست نیز زودتر از پوست های تیره تر (رنگدار تر) در معرض آسیب ها، پیری و چروک قرار می گیرند. افراد دارای پوست روشن باید به سبک زندگی و مراقبت از پوست و سلامت پوست خود بیشتر توجه کنند تا فرآیند پیری پوست را به تعویق بیندازند. شما قادر به تغییر ژن خود نیستید. اما می توانید با استفاده از محصولات مناسب، استفاده مداوم از spf (ضدآفتاب)، داشتن رژیم غذایی سالم، خواب کافی و … از پوست خود محافظت بیشتری کنید.

محصولات ضدچروک و ضدپیری پوست

ترکیبانی نظیر رتینول، نیاسینامید، ویتامین سی و پپتاید ها ترکیباتی هستند که در کاهش آثار پیری و جلوگیری از چروک بسیار موثرند. برای شروع استفاده از محصولات جلوگیری کننده از پیری پوست، می توانید از محصولاتی استفاده کنید که این ترکیبات را داشته باشند.

اگر قصد دارید از محصولات ضد پیری استفاده کنید، اول از همه به سراغ محصولات مخصوص دور چشم بروید. پوست دور چشم، نازک ترین و حساس ترین بخش پوست صورت است. در نتیجه مراقبت از این بخش از پوست بسیار مهم است. و بهتر است که استفاده از محصولات مراقبتی دور چشم زودتر باشد.

بخش مهم دیگر، گردن است که متاسفانه توجه زیادی به آن نمی شود. در اکثر مواقع وقتی از محصولات پوستی استفاده می کنیم، از گردن غافل می شویم. و همین امر موجب می شود که آثار پیری پوست را در گردن به صورت واضح ببینید. گاها پیش می آید که پوست صورت جوانتر از پوست گردن باشد و در واقع پوست گردن، سن واقعی پوست را نشان می دهد. و این تنها به این علت است که در محافظت از پوست گردن کوتاهی می کنیم. در حالی که پوست گردن نیز همانند پوست صورت به صورت مداوم در معرض نور و اشعه آفتاب، آلودگی های محیطی و … قرار دارد.

 

برای مشاوره پوستی تخصصی می توانی با تیم ما از طریق تلگرام در ارتباط باشید. تا در انتخاب بهترین محصولات مناسب با نوع پوست شما، راهنمایی شوید.

شماره تلگرام برای ارتباط با مشاوره پوستی: 09116068647

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.