راهنمای تشخیص نوع پوست (شناخت پوست):

راهنمای تشخیص نوع پوست (شناخت پوست)

پوست صورت، یکی از مهم ترین بخش های بدن می باشد که در زیبایی ما بسیار مهم و حائز اهمیت است. داشتن پوستی سالم، بسیار در زیبایی و چهره ما تاثیر گذار می باشد، از این رو مراقبت و رسیدگی به پوست از اهمیت زیادی برخوردار است. اما پوست همه ی ما یکسان نیست و نوع پوست افراد با یکدیگر متفاوت است. که اگر چنین نبود (و پوست همه ی انسان ها مثل هم بود)، مراقبت از آن بسیار آسان تر میشد. بنابراین قبل از هرچیزی، شناخت نوع پوست بسیار مهم است.

شناخت نوع پوست به شما کمک می کند که از محصولاتی استفاده کنید که مناسب نوع پوست شما باشند. در این حالت، نه تنها آسیبی به پوست شما وارد نشده، بلکه می توانید با استفاده از محصولات درست، نیاز پوست خود را به خوبی برطرف کنید. و در نتیجه پوست سالم تر و بهتری را داشته باشید. داشتن پوستی سالم و صاف، نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. که اولین قدم در این راه، شناخت و تشخیص نوع پوست است.

البته ممکن است در تشخیص نوع پوست دشواری هایی وجود داشته باشد، اما با توجه به اهمیت بالای این موضوع، در این مقاله روش هایی را برای تشخیص درست نوع پوست، به شما پیشنهاد می دهیم.

 

لزوم شناخت نوع پوست

شاید از خود بپرسید که چرا باید نوع پوست خود را بدانیم؟ علت اهمین این موضوع در چیست؟ در جواب سوالات این چنینی، باید گفت که محصولات پوستی و آرایشی با توجه به انواع پوست ها ساخته می شوند. به این معنی که کرم پودری که مخصوص پوست خشک باشد، در ترکیباتش از انواع روغن ها و مرطوب کننده ها استفاده می شود که باعث خشکی پوست نشود. حالا تصور کنید که این کرم پودر را فردی استفاده کند که پوست چربی دارد. پوستی که در حالت عادی، چربی تولید می کند، حالا با استفاده از این کرم پودر، نمای فوق العاده بدی پیدا کرده. و بعد از گذشت چند ساعت، پوستی به شدت روغنی و آرایشی بهم خورده را می بینید. این موضوع فقط در مورد محصولات آرایشی نیست، بلکه در مورد محصولات پوستی هم صادق است. و چه بسا بسیار مهم تر می باشد.

شاید برایتان پیش آمده باشد که محصول مراقبت پوستی را تهیه کرده باشید و بعد از استفاده از آن، نه تنها بهبودی در پوست شما ایجاد نشده، بلکه پوست شما را آسیب پذیر تر هم کرده باشد.  همه ی اینها مثال هایی از نتیجه ی عدم شناخت نوع پوست است. اگر نوع پوست خود را به درستی تشخیص دهید، در انتخاب محصولات آرایشی و مراقبتی پوست، می توانید بهترین و مناسب ترین انتخاب خود را داشته باشید. و در نتیجه آسیب به پوست را به حداقل برسانید. اما در عین حال از محصولات تقویتی و مناسب پوست بهره ببرید که بهترین کارایی را برای شما داشته باشند.

 

راهنمای تشخیص نوع پوست

اگر هنور نمی دانید که نوع پوست شما چیست، در این مطلب به شما کمک می کنیم که نوع پوست خود را تشخیص دهید.

برای تشخیص نوع پوست خود، ابتدا با استفاده از یک شوینده ملایم صورت را خود را شستشو دهید. سپس پوستتان را به آرامی با حوله یا دستمالی نرم بدون فشار زیاد، خشک کنید. از هیچ محصولی اعم از تونر، آبرسان، مرطوب کننده و … بر روی پوست استفاده نکنید. برای اینکه پوست به حالت طبیعی خود باز گردد، همچنین از تماس دست با پوست صورت خود نیز اجتناب کنید. یک ساعت صبر کنید. بعد از یک ساعت پوست به حالت طبیعی خود باز می گردد و شما با توجه به کیفیت پوست و ویژگی هایی که پوست شما دارد، می توانید نوع پوست خود را تشخیص دهید:

ویژگی های بارز انواع تایپ پوستی

پوست معمولی: اگر در پوست خود، نه احساس خشکی دارید و نه احساس چربی، پوست شما معمولی است. یعنی در واقع شما خوش شانس هستید و  پوست شما در حالت تعادل قرار دارد.

پوست خشک: اگر احساس کشیدگی روی پوست دارید، پوست شما خشک است. احساس خارش، پوسته پوسته شدن، سفت و ضخیم شدن پوست از نشانه های پوست خشک است.

پوست چرب: اگر در کل پوست خود، به ویژه در ناحیه T صورت، احساس چربی، روغنی و درخشش داشتید، پوست شما چرب است.

پوست مختلط: اگر در بخش T صورت، یعنی پیشانی، بینی و چانه احساس چربی و درخشش داشتید، اما در بقیه قسمت ها این حالت نبود، پوست شما مختلط هست. در بخش های دیگر، پوست می تواند معمولی یا خشک باشد.

مدل مفهومی انواع پوست فروشگاه با سحر

 

حتما این آزمایش را جهت تشخیص نوع پوست خود انجام دهید. تا نسبت به  نوع پوست خود آگاهی و شناخت درستی داشته باشید. با شناخت نوع پوست، قدم بعدی انتخاب محصولات پوستی و محصولات آرایشی مناسب نوع پوست شماست. در این مورد می توانید در فروشگاه با سحر محصولات مناسب خود را به راحتی پیدا کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.