اسکراب لب خانگی بساز!

اسکراب لب خانگی بساز! فروشگاه با سحر

احتمالا در مورد اسکراب و لایه برداری از پوست صورت و بدن شنیده و یا حتی از آنها استفاده می کنید. به طور کلی برای لایه برداری از سطح پوست و از بین بردن سلولهای مرده، اسکراب کردن لازم و ضروری است. اسکراب همچنین باعث شفاف شدن پوست، پاکسازی از آلودگی ها، از بین بردن جوش های زیر پوستی و … می شود.

این روزها دیگر اهمیت استفاده از انواع اسکراب ها برای پوست صورت شناخته شده است. اما کمتر به پوست لب توجه می شود. وقتی صحبت از مراقبت لب می شود، اکثر افراد به مرطوب کردن لب فکر می کنند. و شاید اولین چیزی که به ذهن همه ی ما برسد، بالم لب باشد. اما باید توجه داشته باشیم که برای داشتن لب های سالم و نرم، لایه برداری کردن مداوم هم بسیار حائز اهمیت است.

با لایه برداری و اسکراب، پوست های مرده و ترک خورده ایجاد شده روی لب ها از بین رفته و باعث می شود سطح لب هموار و صاف شود. و سپس می توانید از بالم لب و پچ لب برای رطوبت رسانی و نرم کنندگی لب ها استفاده کنید. اتفاقا اسکراب قبل از استفاده از بالم لب، باعث جذب بهتر بالم به پوست لب می شود. زیرا پوسته های اضافه روی لب که سطح ناهمواری را ایجاد کرده بودند، از بین رفته و سطح هموار و صافی روی لب ایجاد می شود. که نه تنها باعث زیبایی ظاهری لب ها شده، بلکه باعث جذب بهتر انواع مرطوب کننده های لب می شود.

اهمیت اسکراب لب

اهمیت اسکراب لب- فروشگاه اینترنتی با سحر

حتما برایتان پیش آمده که در اثر خشکی یا سرمای زیاد، لبتان دچار ترک شده باشد. و سپس پوسته هایی روی لب ایجاد می شود در این مواقع هر چقدر هم از بالم و انواع دیگر مرطوب کننده ها برای لب استفاده کنیم، اگر چه که لب ها مرطوب می شوند و از ایجاد خشکی های جدید جلوگیری می کند، اما پوسته های ایجاد شده از قبل از بین نمی روند. حالا تصور کنید که روی لبی که پوستته پوسته شده و دارای ترک های زیادی است، رژلب، بزنید. نه تنها ظاهر نامناسبی خواهد داشت، بلکه رژ به خوبی روی لب نمی نشیند و روی لب تکه تکه می شود. اما اگر قبل از رژلب زدن، با اسکراب لب از شر این پوسته های مزاحم خلاص شوید، آرایش زیباتری خواهید داشت. و رژلب به خوبی روی پوست لب خوابیده و جلوه ی بسیار زیبایی خواهد داشت.

بنابراین به طور کلی می توان گفت که اسکراب کردن لب باعث:

 • لایه برداری از سطح پوست لب
 • حذف سلول های مرده
 • حذف پوسته پوسته های لب
 • ایجاد سطحی هموار
 • کمک به جذب بهتر مواد مثل بالم لب، ماسک لب و ویتامینه ها
 • کمک به زیبایی بیشتر رژلب روی لب

اسکراب لب خانگی

با وجود اینکه محصولات متنوع اسکراب لب از برندهای مختلف در بازار موجود است، اما نیازی به هزینه کردن نیست. شما می توانید به راحتی و سادگی با چند ماده در دسترس که در همه خانه ها وجود دارد، اسکراب لب خانگی بسازید. و از آن استفاده کنید.

برای ساخت اسکراب لب خانگی به دو دسته مواد نیاز دارید: ماده لایه بردار و ماده نرم کننده

از لایه بردارهای طبیعی مثل شکر و دارچین می توانید استفاده کنید. دانه های شکر و دارچین باعث لایه برداری مناسب و فوق العاده ای می شوند.

به عنوان ماده نرم کننده طبیعی می توان از عسلف روغن زیتون و یا شی باتر استفاده کنید.

یک ماده لایه بردار و یک ماده نرم کننده را انتخاب کرده و این دو را با یکدیگر ترکیب کنید. باید به ترکیب تقریبا غلیظ و خمیری شکلی برسید. سپس این مواد را روی لب گذاشته و به آرامی و به کمک دست ماساژ دهید تا به خوبی عمل لایه برداری انجام شود. بعد از شستشو می توانید از بالم لب، ماسک لب و یا کرم های مرطوب کننده لب استفاده کنید.

1.اسکراب لب شکر، دارچین و عسل

مواد لازم:

 1. یک قاشق چای خوری شکر
 2. یک قاشق چای خوری دارچین
 3. یک قاشق عسل

این مواد را با یکدیگر ترکیب کنید تا حدی که به یک بافت غلیظ خمیری شکل برسید. سپس روی لب به آرامی ماساژ دهید. بعد از 2 تا 3 دقیقه ماساژ، با آب ولرم شسشو دهید.

 

2. اسکراب شکر قهوه ای و عسل

مواد لازم:

 1. یک قاشق غذاخوری عسل
 2. یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای
 3. 5 تا 6 قطره روغن اسطوخودوس

عسل و شکر قهوه ای را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس روغن اسطوخودوس را به این ترکیب اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. ترکیب به دست آمده را به مدت 2 تا 3 دقیقه روی لب به آرامی ماساز دهید. و سپس شستشو دهید.

روغن اسطوخودوس موجود در این اسکراب، تغذیه کننده لب بوده و از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند.

3. اسکراب روغن نارگیل و عسل

مواد لازم:

 1. یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل
 2. یک اشق غذاخوری عسل
 3. دو قاشق غذاخوری شکر
 4. یک دوم قاشق غذاخوری آب ولرم

روغن نارگیل و عسل را با یکدیگر ترکیب کنید. سپس شکر و آب ولرم را به این ترکیب اضافه و با یکدیگر مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را روی لب به آرامی برای چند دقیقه ماساژ داده و سپس شستشو دهید.

روغن نارگیل موجود در این ترکیب حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و اسید های چرب می باشد. که باعث تقویت و تغذیه پوست لب می شود.

 

به این نکات توجه کنید

 • لایه برداری بیش از حد، باعث تحریک و حساس شدن پوست می شود. در ابتدا فقط هفته ای یکبار لایه برداری کنید. و بیشتر ز هفته ای دوبار هم لایه برداری انجام نشود.
 • از مواد خشن و قوی برای لایه برداری لب استفاده نکنید. تا باعث ایجاد زخم و آسیب پذیری لب ها نشود. همچنین در هنگام ماساژ، این کار را به آرامی انجام دهید. و از وارد کردن فشار زیاد به لب ها پرهیز کنید.
 • بعد از ساخت ترکیب اسکراب هاف آنها را در ظرفهای کوچک ترجیحا استیل و حتما در یخچال نگهداری کنید.
 • توجه داشته باشید که بعد از ساخت هر ترکیب، بیشتر از یک هفته از آن نگهداری نکنید.
 • ترجیحا بعد از اسکراب لب، از بالم لب، ماسک یا پچ لب و یا انواع مرطوب کننده ها استفاده کنید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “اسکراب لب خانگی بساز!

 1. مریم گفت:

  خیلی کاربردی بود😍

  1. sahar گفت:

   خیلی خوشحالم که تونستم مطلب کاربردی براتون بزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.