تفاوت تونر و میسلار واتر چیست؟ چه فرقی بین میسلار واتر و تونر وجود دارد؟

 

امروزه مراقبت از پوست به صورت روزانه و منظم بسیار مهم و حائز اهمیت است. انجام پاکسازی و مراقبت های روزانه بسیار مهم میباشد حتی اگر پوستتان چرب و یا خشک باشد باید متناسب با نوع و جنس پوست خودتان از محصولات پاکسازی و مراقبتی پوستی مناسب به صورت روزانه استفاده کنید. انجام پاکسازی و مراقبت های روزانه از پوست باعث میشود مشکلات پوست مانند لک،جوش، تیرگی و دیگر مشکلات پوستی بهبود یابند.

در کنار آن، محصولات جدید و متنوعی نیز وارد بازار می شوند. که برای مراقبت بهتر از پوست، می توانیم به روتین پوستی خود اضافه کنیم. اما آگاهی داشتن از کاربرد هر محصول و زمان درست استفاده و همچنین طریقه استفاده اصولی از آن محصول بسیار مهم می باشد. بنابراین قبل از هر چیز باید در مورد محصولی که تهیه می کنیم، اطلاعات و آگاهی کامل داشته باشیم. تا در کنار استفاده از آن محصول، بتوانیم بهترین نتیجه و اثربخشی را از آن دریافت کنیم.

تونر و میسلارواتر ها هر دو جزوی از مراحل پاکسازی و روتین پوستی هستند. هر دوی این محصولات به صورت مایع می باشند. اما گاها به دلیل وجود تعاریف متناقض و یا عدم آگاهی، پیش آمده که این دو محصول به اشتباه به صورت جایگزین یکدیگر استفاده شده اند. بنابراین در این مقاله ابتدا به تعریف و کاربرد هر کدام از آنها می پردازیم. و سپس تفاوت تونر و میسلار واتر را به اجماع بررسی خواهیم کرد.

میسلار واتر چیست؟

 

میسلار واتر چیست؟ فروشگاه اینترنتی باسحر

میسلار واتر یک محلول پاک کننده آرایش و آلودگی می باشد که به حالت مایع می باشد. میسلار واتر در واقع ترکیبی از آب و روغن است که باعث جذب مواد آرایشی و آلودگی ها به خود شده و به خوبی پوست صورت را تمیز می کند. میسلار واتر جایگزینی مناسب برای دستمال مرطوب (دستمال پاک کننده آرایشی) می باشد. در مقایسه با دستمال مرطوب، قدرت پاک کنندگی میسلار واتر بسیار بالاتر است. و پوست را بهتر از دستمال مرطوب تمیز می کند. به همین دلیل در سال های گذشته توانست به خوبی جای دستمال مرطوب را در روتین پوستی خانم ها پر کند.

میسلار واترها از محدود محصولاتی است که برای انواع پوست ها قابل استفاده اند. پوست های نرمال، خشک، چرب و مختلط همگی می توانند با خیال راحت از میسلار واتر برای پاک کردن آرایش و آلودگی استفاده کنند. (البته امروزه میسلارواتر های مخصوص برای پوست چرب، خشک و … تولید شده اند که تخصصی تر هستند. در هنگام خرید به نوشته های روی محصول توجه کنید تا محصولی که تهیه می کنید مناسب نوع پوست شما باشد)

هر شخص باید در طول روز، 2 بار صورت خود را بصورت کامل تمیز و پاک کند: یکبار در صبح و یکبار در شب قبل از خواب.
این کار باعث شادابی و سلامت پوست شما میشود. و از انواع عارضه های پوستی مثل جوش، کدری، لک و … جلوگیری می کند.
هنگامی که در طول روز آرایش می کنیم حتما باید شب قبل از خواب آرایش خود را پاک کنیم. چرا که حتی اگر آرایش کمی باشد، به مرور زمان موجب مشکلات پوستی میشود.

ترکیبات میسلار واتر

در ترکیب میسلارواتر ها ذرات ریز روغنی وجود دارد که به آن ها میسل گفته می شود. میسل ها در واقع ذرات لیپیدی پاک کننده ای هستند که به صورت سوسپانسیونی در آب معلق شده اند. میسل ها دارای دو سر آب گریز و آب دوست هستند. به همین دلیل در تماس با پوست، مثل آهن ربا عمل کرده و آلودگی ها، مواد آرایشی و چربی های اضافه پوست را به خوبی در خود حل و جذب می کنند و در عین حال آبرسانی را نیز برای پوست انجام میدهند.

میسلار واتر فرمولاسیون بسیار ملایمی دارد و به پوست به هیچ وجه آسیبی وارد نمی کند. در کنار پاک کنندگی بالا، از ازبین رفتن بیش از حد چربی مورد نیاز پوست جلوگیری می کند. در نتیجه باعث خشکی پوست نمی شود و حتی انواع مدل های آبرسان هم در بازار وجود دارد که در کنار پاک کنندگی، باعث آبرسانی و حفظ رطوبت پوست نیز می شود.

نحوه استفاده درست از میسلار واتر

میسلار واتر چیست؟ فروشگاه اینترنتی با سحر

برای استفاده از میسلار واتر یا محلول پاک کننده آرایش به یک محصول جانبی برای استفاده از آن نیاز دارید. برای استفاده میتوانید مقداری از محلول را روی پد کتانی و یا پد پنبه ای ریخته و سپس به آرامی روی پوست صورت بکشید. نیازی به وارد کردن فشار زیاد به پوست نیست.

برخی از انواع میسلار واتر ها براساس ترکیباتی که دارند، برای پاک کردن آرایش چشم هم میتوانند استفاده شوند(بر روی محصول نوشته می شود). که می توانند آرایش های غلیظ و ضدآب مثل ریمل را به خوبی پاک کنند. بر روی اکثر میسلارواتر ها نوشته شده و یا گفته شده که بعد از استفاده نیازی به شستشو ندارند. این یک تفکر اشتباه و یک شعار تبلیغاتی است! حتی اگر بر روی خود محصول هم نوشته شده باشد که نیازی به شستشو ندارد، باز هم شما بعد از استفاده صورتتان را حتما آبکشی کنید. به 2 دلیل:

1. میسلار واتر ترکیبی از آب و روغن است. وقتی بر روی پوست کشیده می شود، مواد آرایشی را در خود حل می کند. مقداری از این آلودگی ها جذب پد کتانی (یا پنبه) می شود، اما مقداری از آن بر روی سطح پوست به صورت حل شده باقی می ماند. پس حتما بعد از استفاده صورت خود را آبکشی کنید.

2. برای پاکسازی کامل پوست صورت فقط استفاده از میسلار واتر کافی نیست. و حتما بعد از استفاده از میسلارواتر باید به سراغ مرحله ی دوم، یعنی استفاده از شوینده صورت بروید.

بنابراین حتما بعد از استفاده از میسلارواتر پوست خود را آبکشی کنید(حتی اگر شوینده ندارید، این آبکشی را صرفا با آب انجام دهید).

در مرحله ی بعدی روتین، بعد از اسستفاده از میسلار، باید از انواع شوینده های صورت مثل ژل شستشو، فوم شستشو و یا کرم شستشو استفاده کنیم. در این حالت پاکسازی دو مرحله ای انجام می شود.

تونر چیست؟

تونر چیست؟ فروشگاه اینترنتی با سحر

تونر محصولی است به حالت مایع که کار مهم و اصلی آن، تنظیم PH پوست و یا به عبارتی تنظیم حالت اسیدی پوست است. بعد از شست و شوی صورت، پوست مقداری از حالت اسیدی خود خارج می شود. استفاده از تونر باعث می شود که پوست به حالت طبیعی و نرمال خود برگشته و PH پوست تنظیم شود. البته تنظیم PH، کار اصلی تونر است، اما در کنار آن تکمیل کننده مراحل پاکسازی پوست نیز هست. بعد از هر بار شست و‌ شوی صورت مقداری از آلودگی و آرایش بر روی پوست صورت باقی میماند. اما با استفاده از تونر این آلودگی از منافذ و عمق پوست پاک میشود. استفاده از تونر برای پاکسازی منافذ باز پوست بسیار ضروری و کاربردی است. استفاده از تونر به مرور باعث کاهش منافذ باز پوست می شود.

از دیگر ویژگی های تونر میتوان به آبرسانی و مرطوب کنندگی، لایه برداری ملایم، رفع تیرگی پوست و … اشاره کرد. که این ویژگی ها می تواند در انواع مختلف تونرها با درجات مختلفی وجود داشته باشد. در هنگام خرید به ویژگی های تونر و نیاز پوست خود حتما توجه کنید.

به منظور استفاده از تونر، همانند میسلارواتر نیاز به یک پد آرایشی کتانی یا پنبه ای دارید. که مقداری از تونر را روی پد ریخته و بر روی پوست صورت به آرامی بکشید. البته بعضیی از تونر ها به حالت اسپری هستند که می توانید به راحتی روی پوست اسپری کنید. (مثل تونر زردچوبه نیتروژنا)

انواع تونر ها

تونرها دارای انواع مختلفی میباشند که با توجه به ترکیبات موجود در آنها و کارایی که به ما می دهند، دسته بندی می شوند. برای مثال افراد دارای پوست های چرب یا دارای منافذ، از تونر های کوچک کننده منافذ استفاده می کنند. که در ترکیبات آنها از اسیدهایی نظیر گلیکولیک اسید استفاده می شود که کوچک کننده منافذ باز هستند. اسدهایی نظیر سالیسیلیک اسید یا روغن درخت چای باعث کنترل چربی پوست می شود که برای افراد دارای پوست های چرب مناسب است.

پوست های حساس به تونر هایی نیاز دارند که تسکین دهنده باشند و التهابات پوستی و قرمزی را کاهش دهند. پوست های کدر بهتر است از انواع تونرهای لایه بردار استفاده کنند. این تونرها موجب لایه برداری ملایم از سطح پوست می شود. در نتیجه باعث کاهش تیرگی و لک های پوست می شوند. پوست چروکیده، خشک و یا دهیدراته نیز بهتر است از تونر هایی با ترکیبات آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنند. ترکیباتی نظیر آنتی اکسیدان، هیالورونیک اسید، گلیسیرین، رز واتر و … .

امروزه انواع تونر های متفاوتی نیز وجود دارند ک هرکدام ویژگی های مخصوص به خود را دارا میباشند. مانند تونر های ترمیم کننده، ضدجوش، تسکین دهنده و … . تنوع بالای مدلهای مختلف تونر ها انتخاب را راحت تر کرده و به راحتی می توانید با توجه به نوع پوست و مشکل پوستی خود محصولی را انتخاب کنید که بیشرین کارایی را برای پوست شما داشته باشد. در حقیقت می توان گفت که در واقع تونر یک محصول درمانی پوست محسوب می شود. که می تواند هم مراحل پاکسازی پوست را تکمیل و هم مشکلات پوستی را درمان کند.

 

تفاوت تونر و میسلار واتر در چیست؟

تفاوت تونر و میسلار واتر در چیست؟ فروشگاه با سحر

اکنون ک تونر و میسلار واتر را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دادیم، حال باید بدانیم ک تفاوت تونر و میسلار واتر در چیست؟

میسلار واتر ها و تونر هر دو جزئی از روتین پوستی روزانه هستند. میسلار واتر پاک کننده اصلی است، اما تونر پاک کننده نیست و صرفا می تواند مراحل پاک کنندگی را تکمیل کند. خیلی ها به اشتباه فرض می کنند که به این دلیل که تونر آخرین مرحله از روتین است و گفته می شود که می تواند منافذ را عمقی تمیز کند، بنابراین پاک کنندگی تونر بسیار بالاست و به اشتباه آن را جایگزین میسلار واتر می کنند. و یا به اشتباه از تونر برای پاک کردن آرایش استفاده می کنند. این یک تفکر کاملا اشتباه است.

همانطور که در تعریف تونر گفته شد، کار اصلی تونر تنظیم PH پوست است، نه پاک کنندگی! و به همین دلیل تونر نمی تواند به عنوان یک پاک کننده کامل، آرایش و آلودگی ها را به تنهایی از روی پوست پاک کند. اما اگر از تونر در جای درست خود، یعنی بعد از پاکسازی صورت با میسلار واتر و شوینده، استفاده کنید، می تواند این پاکسازی را تکمیل کند. اما باز هم تاکید میکنم که به تنهایی نمی تواند قدرت پاکسازی بالایی داشته باشد و کار اصل تونر تنظیم PH  پوست می باشد.

میسلار واتر در مرحله ی اول روتین قرار دارد. حتما بعد از استفاده از میسلار واتر، نیاز به آبکشی وجود دارد و حتما باید صورت خود را بشورید. اما بعد از استفاده از تونر، نیازی به آبکشی صورت نیست.

میسلارواتر ها ب صورت محلول روغنی می باشند و به همین خاطر است ک باعث پاک کنندگی آرایش می شوند. اما تونر ها روغنی نیستند.

تفاوت تونر و میسلار واتر:

  • وظیفه اصلی میسلارواتر، پاک کردن آرایش از سطح پوست می باشد. اما وظیفه اصلی تونر، تنظیم ph پوست صورت و از بین بردن آلودگی عمقی پوست میباشد.
  • مبیسلار واتر در واقع یک محلول پاک کننده و تونر در واقع یک محلول درمانی و مکمل است.
  • بعد از استفاده از میسلار واتر حتما نیا به آبکشی صورت وجود دارد. اما بعد از تونر، نیازی به آبکشی نیست.
  • میسلار واتر از ترکیب آب و روغن است. اما تونر بر پایه آب است.

میسلار واتر بهتر است یا تونر؟

با توجه به تفاوت تونر و میسلار واتر که در بالا به آن اشاره کردیم،بهتر است که بگوییم استفاده از هر دو آن ها در روتین روزانه بسیار مناسب می باشد. به این صورت ک ابتدا آرایش خود را با میسلار واتر پاک میکنیم. و بعد از شست و شوی صورت با شوینده مناسب و خشک کردن پوست، از تونر برای پاک سازی عمیق و تنظیم ph پوست استفاده شود. که البته با توجه به نیاز پوست خود می توانید تونری را انتخاب کنید که خاصیت درمانی داشته باشد. و بتوانید استفاده ای چند منظوره از تونر خود داشته باشید.

ترفند تشخیص تونر و میسلار واتر

اولین راه تشخیصی، نوشته های روی خود محصول است. کلماتی نظیر micellar water و make up remover نشان دهنده این است که آن محصول میسلار واتر است. کلماتی نظیر toner و tonic بر روی محصول نشان دهنده تونر بودن آن محصول است.

اما متاسفانه در ابتدا که تونر جای خود را در بین روتین پوستی باز کرد و محبوبیت یافت، خیلی از شرکت ها و کارانجات دست به تولید تونر ردند، اما به اشتباه! با همان تفکر اشتباه که تونر پاک کننده ی قوی تری نسبت به میسلار واتر ها هستند، دست به تولید تونر هایی زدند که بیشتر از اینکه تونر باشند و ph پوست را کنترل کنند، میسلار واتر بودند و پاک کننده! بنابر این میخواهیم به شما ترفندی را آموزش بدهیم که در هر جلی دنیا قصد خرید میسلارواتر یا تونر را داشتید،بتوانید به راحتی این دو محصول را از یکدیگز تفکیک کرده و تشخیص دهید.

همانطور که گفته شد میسلا واتر یک محلول پاک کننده است. بنابراین با تکان دادن بطره حاوی میسلارواتر، کف پایداری تشکیل می شود. تشکیل این کف پایدار نشانه ی میسلارواتر بودن (در واقع پاک کننده) بودن آن است. اما بعد از تکان دادن تونرها، کفی تشکیل نمی شود و یا اگر کف تشکیل شود، مقدار آن کم بوده و البته کف ناپایدار است.

حالا که با تفاوت تونر و میسلار واتر آشنا شده اید، می توانید انتخاب و خرید آگاهانه تری داشته باشید. هدف ما در فروشگاه باسحر این است که شما بتوانید خرید بهتر و مناسب تری داشته باشید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.