انواع ماسک ورقه ای صورت، امروزه جایگاه ویژه ای در روتین پوستی ما پیدا کرده اند. استفاده از ماسک ورقه ای یکی از روش های بسیار آسان و البته لذت بخش برای آبرسانی و تغذیه پوست می باشد. محبوبیت بالای ماسک ورقه ای به علت سهولت استفاده و اثربخشی فوق العاده آنهاست. هدف و ویژگی اصلی ماسک ورقه ای آبرسانی و رطوبت رسانی عمقی در کنار ایجاد احساس آرامش برای پوست صورت است. در شرق آسیا از ماسک های ورقه ای به صورت روزانه استفاده میشود. از این رو گفته می شود که راز زیبایی و سلامت پوست آنها، استفاده روزانه از انواع ماسک ورقه ای است.

در این مقاله هر آنچه که لازم است در مورد ماسک ورقه ای یا به عبارتی شیت ماسک بدانید، به شما می گوییم. اگر در مورد خواص، ویژگی ها و نحوه استفاده از ماسک ورقه ای دچار سردرگمی هستید، این مقاله را کامل مطالعه کنید.

ماسک ورقه ای چیست؟

شیت ماسک ها در واقع ماسک هایی از پیش آماده هستند. استفاده از ماسک های ورقه ای بسیار راحت است. و تاثیر فوری و فوق العاده ای بر روی پوست دارند. یک پارچه یا کاغذ الیافی که معمولا از جنس پنبه یا شبه پنبه است. این پارچه کاغذی با سرم و یا مواد مایع تقریبا غلیظی آغشته شده است. برای راحتی در استفاده، معمولا شیت ماسک ها به فرم صورت طراحی شده اند. به طوری که در بخش های مختلف ماسک، شکاف و شیارهایی وجود دارند که در هنگام استفاده، پستی و بلند های صورت را به طور کامل پوشش دهند.

فرم اصلی شیت ماسک با شیارهای موجود بر روی ماسک

مواد داخل ماسک های ورقه ای بیشتر شبیه به سرم های مایع هستند و بافتی تقریبا هیدروژلی دارند. پارچه ماسک باعث جذب بهتر این مواد به پوست می شود. و در واقع به عنوان مانعی عمل می کند که از تبخیر و اکسید شدن این مواد جلوگیری کرده تا به خوبی جذب پوست شوند.

طرز استفاده از ماسک ورقه ای

در ابتدای این مقاله گفتیم که به علت سهولت در نحوه استفاده از ماسک ورقه ای، محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرده است.

برای استفاده فقط کافی است که ماسک را از بسته بندی آن خارج کرده و بر روی پوست صورت خود قرار دهید. بله! به همین راحتی! نحوه استفاده از ماسک ورقه ای دقیقا به همین راحتی است. ماسک را به طور کامل باز کنید و بر روی صورت بگذارید. به گونه ای که قسمت های برش داده شده ی چشم، بینی و دهان، درست در سر جای خود قرار گیرند. سپس کمی با دست فشار دهید تا پارچه ماسک کاملا به پوست بچسبد. در همین حال شما حس فوق العاده آرامش بخشی را روی پوست خود احساس خواهید کرد!

طرز استفاده از شیت ماسک در 4 مرحله

مدت زمانی که ماسک باید بر روی پوست باشد، معمولا در پشت بسته بندی آن نوشته شده است. به این اطلاعات توجه کنید و طبق دستور العمل پیش بروید. زمان مناسب استفاده معمولا بین 15 تا 30 دقیقه است. در این مدت می توانید چشمان خود را ببندید و ریلکس کنید. البته توصیه میشود که برای جذب بهتر مواد و احساس ریلکسیشن بیشتر، در این مدت با ابزارهایی نظیر جیدرولر سنگ یشم یا آیس گلوب های یخی، ماساژ صورت را امتحان کنید. البته اگر این ابزارها را ندارید، به کمک ماساژ دست نیز می توانید به جذب بهتر مواد به پوست کمک کنید.

تفکر اشتباهی وجود دارد که فکر می کنند هر چه مدت زمان بیشتری ماسک بر روی پوست بماند، جذب و اثربخشی بهتری خواهد داشت! این تفکر کاملا اشتباه است! بعد از حدود 20دقیقه، پارچه ماسک رطوبت خود را از دست می دهد. و ممکن است نتیجه ی معکوسی بر پوست داشته باشد.بنابراین، پس از اتمام زمان درست استفاده، ماسک را از قسمت پائین (چانه) به سمت بالا بکشید و از روی پوست جدا کنید.

بعد از استفاده از ماسک ورقه ای صورت را بشوییم؟

بعد از اینکه ماسک را از روی صورت برمیدارید، هنوز مقداری از مواد آن بر روی صورت باقی است. برخی این سوال را می پرسند که بعد از استفاده از ماسک ورقه ای، چه کار کنیم؟ مواد باقی مانده از ماسک ورقه ای، سرشار از مواد تقویت کننده و تغذیه کننده پوست می باشد که برای پوست صورت عالی است. بنابراین بعد از استفاده از ماسک ورقه ای، نیازی به شستشوی صورت نیست! بلکه می توان در این مرحله به کمک دست یا ابزارهای ماساژ پوستی، باقیمانده ی مواد را به خوبی روی پوست ماساژ داد.

سپس می توانید بقیه محصولات روتین پوستی خود را استفاده کنید. بهتر است که بعد از استفاده از ماسک ورقه ای، از کرم مرطوب کننده مناسب نوع پوست خود استفاده کنید. استفاده از کرم مرطوب کننده باعث ایجاد یک سد دفاعی روی پوست می شود.

از یک ماسک ورقه ای چند بار استفاده شود؟

ماسک ورقه ای در واقع شامل یک پارچه الیافی و مواد داخل آن است. پارچه ی کتانی استفاده شده بر روی پوست، یکبار مصرف است. و برای بار دوم نمی توان از این پارچه استفاده کرد. چون ورقه ی پارچه ای در تماس با پوست و در مجاورت با هوا، ممکن است آلودگی هایی را به خود جذب کرده باشد. در نتیجه بعد از یکبار استفاده، پارچه ماسک ورقه ای غیرقابل مصرف بوده و باید دور انداخته شود.

اما معمولا بعد از یکبار استفاده، هنوز مقدار زیادی از مواد داخل بسته بندی آن باقی مانده است. شما می توانید از مواد داخل ماسک، برای 2 تا 3 بار دیگر(با توجه به حجم ماسک) استفاده کنید. می توانید به منظور استفاده مجدد، یا به صورت یک سرم مواد داخل را به صورت خود بمالید و ماساژ دهید. و یا از قرص ماسک استفاده کنید. آن را داخل محتویات بسته قرار دهید تا مواد به قرص ماسک نفوذ کند. در این حالت شما یک ماسک ورقه ای جدید و کامل خواهید داشت.

خواص ماسک ورقه ای

ماسک های ورقه ای راهی مطمئن و آسان برای مراقبت از پوست است. ویژگی منحصر به فرد انواع ماسک ورقه ای سهولت در استفاده و مناسب بودن برای انواع پوست هاست. انواع پوست های مختلف می توانند از ماسک ورقه ای استفاده و بهره ببرند. انواع مختلف ماسک های ورقه ای با توجه به ترکیبات آنها، میتوانند ویژگی های متفاوتی داشته باشند. اما اصلی ترین ویژگی همه ی ماسک های ورقه ای آبرسانی و رطوبت رسانی به پوست است. به گونه ای که بهترین اثربخشی را در کمترین زمان ممکن برای پوست خواهد داشت.

آبرسانی و مرطوب کنندگی

از ویژگی اصلی همه ماسک های ورقه ای، آبرسانی و رطوبت رسانی بالای آنهاست. شیت ماسک ها می توانند کم آبی پوست را در مدت زمان کوتاهی جبران کنند و از خشکی بیش از اندازه پوست جلوگیری کنند. در اکثر ماسک های ورقه ای ترکیباتی از جمله هیالورونیک اسید، آلوئه ورا، شی باتر و … وجود دارد که باعث آبرسانی و رطوبت رسانی عمقی به پوست می شوند.

جلوگیری از چین و چروک

یکی از علت های ایجاد چین و چروک بر روی پوست، خشکی و کم آبی پوست است. ماسک های ورقه ای با آبرسانی بالایی که برای پوست دارند، می توانند خواص پیشگیری کننده داشته باشند. البته در انواع مختلف ماسک ها، ترکیباتی نظیر هیالورونیک اسید، عصاره انار، رتینول و … وجود دارند که دارای خواص ضدچروک و جلوگیری از چروک پوست هستند. به طور کلی انواع مختلف ماسک های ورقه ای می توانند از ایجاد چین و چروک پیشگیری کنند. بهتر است که از سنین پائین از ماسک ورقه ای استفاده شود تا از ایجاد چروک در سنین بالاتر جلوگیری شود.

روشن کننده و شفاف کننده

ترکیبات موجود در انواع شیت ماسک ها با یکدیگر متفاوت هستند. و با توجه به میزان و درصد خلوص هر یک از ترکیبات داخل ماسک ها، می توانند ویژگی های متفاوتی داشته باشند. ترکیباتی مثل ویتامین سی، رتینول و … ترکیباتی روشن کننده هستند. به طور کلی استفاده مکرر و مداوم از انواع ماسک ورقه ای، باعث شفاف شدن و ایجاد حس درخشندگی در پوست می شود. به خصوص که ماسک هایی که دارای ترکیبات آنتی اکسیدان، ویتامین سی و … باشند، می توانند به میزان بالایی در کاهش لک و روشن کنندگی پوست تاثیرگذار باشند.

انواع مدل های مختلف شیت ماسک فروشگاه باسحر

ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، از خواص انواع مدل های ماسک های ورقه ایست. و تقریبا همه ی شیت ماسک ها این ویژگی ها را دارند. اما همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، با توجه به ترکیبات متفاوت هر ماسک و میزان آنها، می توانند ویژگی ها و خواص متفاوت و منحصر به فردی داشته باشند. در اینجا به چند ویژگی ماسک های ورقه ای به طور موردی اشاره خواهیم کرد:

 • کاهش التهاب و التیام بخشی
 • کنترل چربی پوست
 • تنطیم PH پوست
 • پاکسازی پوست
 • لایه برداری
 • کاهش خطوط ریز پوستی
 • جوانسازی پوست
 • لیفت و افزایش خاصیت الاستیته پوست
 • کاهش منافذ پوست
 • ضدچوش و آنتی آکنه
 • سفت کننده پوست

کلام آخر

استفاده مداوم از ماسک های ورقه ای، تغییر شگرفی بر روی پوست شما ایجاد می کند. فقط کافیست استفاده از شیت ماسک را در روتین پوستی روزانه یا هفتگی خود بگنجانید. تا متوجه معجزه ی استفاده از شیت ماسک ها بشوید. در فروشگاه اینترنتی با سحر، انواع مختلف ماسک های ورقه ای با تنوع بالا موجود است. همچنین به منظور راحتی شما، پک های افتصادی ماسک ورقه ای برای شما در نظر گرفتیم که خرید پک های ماسک به صرفه تر هستند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “انواع ماسک ورقه ای صورت و خواص ماسک ورقه ای

 1. سمیرا علیزاذه گفت:

  من همیشه فکر میکردم که باید بعد از استفاده ماسک ورقه ای صورتمخ رو بشورم
  الان فهمبیدم نشستنش ایرادی نداره اصن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.