جیدرولر چیست؟

ماساژور دستی سنگ یشم جیدرولر رنگ سبز

امروزه توجه به پوست و مراقبت های پوستی بیش از قبل اهمیت دارد. در این راستا محصولات و ابزارهای مراقبت پوستی متنوعی وجود دارد که برای مراقبت، درمان و حفظ سلامتی پوست استفاده می شوند. لذا آشنایی با آنها و استفاده ی درست و اصولی از آنها به سلامت پوست ما بسیار کمک می کند. یکی از لوازمی که امروزه مورد توجه بسیاری از جهانیان قرار گرفته است، جیدرولر می باشد.

تاریخچه

برای معرفی این وسیله ابتدا لازم به ذکر است که این محصول از دیرباز در آسیای شرقی مورد استفاده قرار می گرفته است. جیدرولر در گذشته توسط مردمان چین ابداع شده است. به این صورت که مردم چین بر این باور بودند که سنگ یشم یا همان جید، دارای خواصی برای جوانسازی پوست بوده است. همچنین اعتقاد بر این بوده است که سنگ جید یا یشم باعث آرامش شده و افکار منفی را از شخص دور می کند. به همین منظور از آن برای پوست خود استفاده می کردند. امروزه جیدرولر، نه تنها در چین و آسیای شرقی، بلکه در کل جهان طرفداران بسیاری دارد. و همه ی مردم از خواص آن برای پوست خود بهره می برند.

جید رولر

سنگ یشم یا همان جید به رنگ سبز می باشد که دارای خواص درمانی بسیاری است. در جیدرولر های امروزی، از سنگ یشم در دو قسمت استفاده می شود که به حالت رولی قرار می گیرند تا برای ماساژ روی پوست، به صورت غلطان باشد. و استفاده از آن را بسیار راحت کرده است.

جیدرولر ها با توجه به نوع ساخت، به صورت غلطان بر روی پوست استفاده می شوند. ماساژ پوست صورت با استفاده از جیدرولر، باعث افزایش گردش خون زیر پوست می شود. که همین مورد به خودی خود باعث شاداب شدن و لطافت پوست صورت می شود.

جیدرولر را می توان در دمای اتاق نگهداری کرد. اما اگر از آن در یخچال یا فریزر نگهداری کنید، تاثیر و کارایی بهتری بر روی پوست خواهد گذاشت. خود سنگ جید، حالت سرما و خنکی خوبی دارد. اگر قبل از استفاده در یخچال نیز نگهداری شده باشد، سرمای آن باعث طراوت و شفاف شدن پوست صورت می شود. و همچنین در کاهش منافذ باز پوستی بسیار موثر می باشد. سرمای سنگ همچنین باعث کاهش پف و کاهش التهابات پوستی می شود.

سنگ اصل و با کیفیت درجه 1 جیدرولر روشگاه باسحر

فواید استفاده از جیدرولر

  • کاهش پف صورت
  • کاهش تیرگی و گودی زیر چشم
  • کاهش چین و چروک صورت
  • افزایش جریان خون صورت
  • کاهش منافذ باز پوستی
  • دفع سموم

نحوه استفاده از جیدرولر

به یاد داشته باشید که قبل از استفاده، حتما پوست صورت خود را بشویید تا کاملا تمیز باشد. سپس می توانید از جیدرولر روی پوست تمیز استفاده کنید. اما اگر از جیدرولر به همراه کرم ها و سرم های مراقبتی پوست استفاده شود، تاثیر بسیار چشمگیری خواهد داشت. با اینکار هم به جذب بهتر و عمیق تر مواد به پوست خود کمک کرده اید. و جیدرولر هم روان تر روی پوست کشیده می شود. و در واقع کارایی هر دو افزایش چشمگیری خواهد داشت.

نحوه استفاده از جیدرولر بر  روی پوست، از سمت پایین به سمت بالاست. در تمام جهات توجه کنید که غلطک جیدرولر از جهت پایین به سمت بالا و از سمت داخل به سمت بیرون صورت باشد. تاکید بر انجام ماساژ ها در جهت درست، به دلیل خاصیت لیفت کنندگی این محصول بی نظیر است. که با استفاده از جیدرولر در جهات درست می تواند به لیفت صورت، کاهش چین و چروک ها و جلوگیری از پیری پوست کمک کنید.

این ماساژ باعث سفت شدن و افزایش خاصیت کشسانی پوست در این نواحی می شود. و همچنین از پیری و چروک جلوگیری می کند. تعداد دفعات تکرار به خودتان بستگی دارد. اما بهتر است که در هر ناحیه چند بار تکرار داشته باشید. توجه کنید که حرکات نباید به صورت رفت و برگشتی باشند. بلکه از نقطه ی شروع تا نقطه ی پایانی در جهت بالا بکشید. سپس جیدرولر را از روی پوست جدا کرده و دوباره از نقطه ی شروع، انجام دهید.

نحوه استفاده از جیدرولر و کاربردهای آن

  • نکته ی قابل توجه این است که در همه ی بخش ها جهت ماساژ و غلطک جیدرولر به سمت بالا انجام گیرد.

آیا می توانیم همیشه از جید رولر استفاده کنیم؟

برای استفاده از جیدرولر هیچ گونه محدودیت و الزامی وجود ندارد. و زمان استفاده از آن کاملا به خودتان بستگی دارد. برای مثال صبح ها بعد از بیدار شدن، می توانید برای کاهش پف صورت از آن بهره ببرید. و یا شب ها برای آرامش و رفع خستگی استفاد کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد و به دلخواه می توانید در هر زمانی از خواص بی نظیر سنگ یشم برای پوست خود بهره ببرید.

محصولات مراقبتی که همراه با جید رولر می توان استفاده کرد:

محصولاتی که در کنار جیدرولر استفاده می شوند، بیشتر از نوع آبرسان ها و روغن ها هستند. همچنین محصولات سفت کننده و لیفت کننده پوست نیز بسیار مناسب هستند.

بعد از استفاده از انواع سرم، تونر، دور چشم، کرم های تخصصی و ماسک های ورقه ای به راحتی می توانید از جیدرولر استفاده کنید. تا معجزه ی استفاده از آنها با به چشم ببینید.

برای استفاده بهتر است ابتدا محصول مراقبتی(سرم، روغن،…) را بر روی صورت بمالید و سپس با استفاده از جیدرولر عمل ماساژ را انجام دهید. در این حالت باعث می شود که مواد این محصولات به خوبی به عمق پوست نفوذ کند. و همچنین مقدار آب و روغن اضافی و سموم از زیر پوست خارج شود.

 

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. برای خرید جیدرولر و انواع محصولات مراقبت پوستی می توانید از فروشگاه با سحر خرید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.